localhost یا هاست مجازی چیست و اموزش نصب ان بر روی وردپرس

localhost یا هاست مجازی چیست و اموزش نصب کردن وردپرس بر روی ان

localhost یا هاست مجازی چیست و اموزش نصب کردن وردپرس بر روی ان

هاست مجازی چیست ؟

برخی از زبان های برنامه نویسی تحت سرور مثل : php برای اجرا شدن نیاز به مفسر و وب سرور دارند و یعنی به طور ساده برای اجرای یک فایل php باید مفسر آن و وب سروری مثل آپاچی ( Apache) یا IIS و… روی سیستم ما نصب باشد ، باتوجه به این که این پیش نیازات معمولا روی سیستم ما نصب نمی باشد.

برای اجرای این فایل ها در ساده ترین روش باید یک سرویس میزبانی وب (هاست) تهیه کنیم تا بتوانیم فایل php مان را در آن اجرا کنیم ، اما برای تهیه یک سرویس میزبانی استاندارد باید هزینه پرداخت کنیم و معمولا برای پروژه های آزمایشی به صرفه نیست و یا جدای از ان برای دسترسی به فضای میزبانی احتیاج به اینترنت نیز داریم که ممکن است همیشه دسترسی به اینترنت نداشته باشیم.

باتوجه به این که ممکن است پرداخت هزینه های سرویس میزبانی برای یک پروژه آزمایشی برای مان به صرفه نباشد یا دسترسی به اینترنت نداشته باشیم و… پس از لوکال هاست استفاده میکنیم.

باتوجه به توضیحات فوق میتوان گفت در واقع لوکال هاست یک فضای میزبانی (هاست) محلی بر روی سیستم ماست.

 

آموزش نصب کردن وردپرس بر روی هاست مجازی

برای شروع به کار نیاز به چندین فایل داریم اولین فایل مربوط به نرم افزار شبیه ساز هاست که ارائه دهنده ی هاست مجازی در سیستم می باشد داریم . نرم افزارهای مختلفی از جمله wamp و  xampp می باشند که ما در این اموزش از نرم افزار wamp استفاده میکنیم.

بعد از نصب نرم افزار نیاز به دانلود آخرین ورژن از فایل وردپرس از سایت اصلی وردپرس یا از وردپرس فارسی می باشد .

بعد از دانلود  آخرین ورژن وردپرس نیاز به اجرای نرم افزار میباشد و داخل مرورگر ادرس  localhost/phpmyadmin را تایپ کرده و در قسمت username مقدار root و کادر password را خالی رها کرده و بر روی گزینه ی go کلیک میکنیم .

localhost phpmyadmin

در مرحله ی بعد از منوی سمت چپ گزینه ی new را انتخاب میکنیم و نامی مناسب برای دیتابیس خود انتخاب مینماییم و بر روی گزینه ی create کلیک میکنیم و صفحه را می بندیم.

localhost phpmyadmin -2

حال به محل نصب نرم افزار wamp که اقلب بصورت پیش فرض در فایل C و بصورت زیر می باشد مراجعه می نماییم.

C:\wamp64

از داخل پوشه ی wamp64 پوشه ی www را انتخاب میکنیم و محتویات ان را کامل حذف کرده و فایل وردپرس را از حالت فشرده خارج کرده و در این محل قرار میدهیم. ( نکته : توجه داشته باشید که محتویات یک فایل اگر قرار داشته باشند ادرس از localhost به نام-فایل/localhost تغییر می یابد.)

دو راه برای نصب وردپرس وجود دارد که ما راه ساده تر را برمیگزینیم . روش اول استفاده از فایل wp-config-sample.php بوده و روش دوم بصورت گرافیکی در سایت بدون نیاز به تغییر کد به شما نمایش داده میشود.

حال در مرورگر خود ادرس localhost را تایپ کرده و شروع به نصب وردپرس میکنیم. اولین صفحه ظاهر شده به شما این امکان را میدهد تا زبانی برای سایت خود برگزینید که ما در این اموزش زبان فارسی را انتخاب میکنیم و بر روی گزینه ی ادامه کلیک میکنیم .

اموزش نصب وردپرس بر روی localhost

در مرحله ی بعد برای شما اطلاعاتی ظاهر میشود که ان را به دقت مطالعه نمایید و بر روی گزینه ی بزن بریم! کلیک کنید. در صفحه ی بعد نیاز به پر کردن اطلاعات برای پایگاه اطلاعات شما یا همان دیتابیس localhost شما می باشد .

در کادر اول که مقدار پایگاه داده را از شما خواسته نامی را که قبلا به عنوان نام دیتابیس خود برگزیده اید را وارده کرده و در کادر بعدی نام کاربری یا همان مقدار root را وارد کرده و کادر پسورد را خالی رها کرده و کادر میزبان پایگاه داده یا همان ادرس url شما که در اینجا localhost می باشد را برمیگزینید .

کادر اخر هم مربوط به قرار دادن پیشوندی برای ذخیره ی اطلاعات می باشد که بصورت پیش فرض بر روی wp_ قرار دارد که برای امنیت بیشتر میتوانید ان را تغییر دهید و در اخر بر روی فرستادن و در مرحله ی بعد بر روی نصب کلیک نمایید.

آموزش تنظیم پایگاه داده وردپرس

در صفحه ی جدید اطلاعاتی از شما خواسته شده است که با نام عنوان سایت و نام کاربری و رمزی بصورت پیش فرض و ایمیل شما می باشد که انها را با دقت پر کرده و بر روی راه اندازی وردپرس کلیک نمایید و بعد از کلیک بر روی ورود به همین سادگی وارد پنل مدیریتی وردپرس خود شوید!

اموزش نصب وردپرس روی هاست direct admin و همچنین اتصال به گوگل وبمستر تولز

در ویدیوی زیر بصورت کامل اموزش نصب شدن و اتصال به گوگل وبمستر تولز توضیح داده شده است ، برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره ی کاربرد وبمستر تولز میتوانید این مقاله را مطالعه کنید.

با ارزوی موفقیت برای شما

تیم کدپز

برچسب ها : localhost، localhost چیست

دیدگاه تازه ای بنویسید