افزونه یا پلاگین چیست و اموزش نصب افزونه بر روی وردپرس

افزونه یا پلاگین وردپرس چیست و اموزش نصب پلاگین روی وردپرس

وردپرس چیست؟افزونه چیست و اموزش نصب پلاگین بر روی وردپرس

باعرض سلام خدمت همه ی شما همراهان کدپز

توی این قسمت از اموزشات کدپز قصد داریم اموزش نصب پلاگین بر روی وردپرس رو خدمتتون توضیح بدیم پیش نیاز ورود به این بخش داشتن سیستم وردپرس هست که اگر تمایل به دانستن اینکه وردپرس چیست یا نصب وردپرس دارید از مقاله های پیشین سایت میتونید استفاده کنید.

افزونه یا پلاگین چیست ؟

افزونه به معنی نرم افزار کوچکی است که به برنامه ی اصلی اضافه شده و امکانات و ویژگی های بیشتری رو در اختیار شما قرار میدهد و نقش مکمل را دارا میباشد . وردپرس بخاطر داشتن هزاران پلاگین مختلف محبوبیت ویژه ای را دارا می باشد.

به عنوان مثال شما قصد دارید یک گالری با قابلیت های شخصی خود را به سایتتان اضافه کنید و قالب اصلیتان از این موضوع پشتیبانی نکرده و شما هم توانایی کد نویسی یا وقت ان را ندارید می توانید از پلاگین ها برای رفع این نیاز استفاده نمایید.

خود پایگاه اصلی وردپرس بخشی مربوط plugin را دارا می باشد که با سرچ کوتاهی در ان می توانید پلاگین مورد نظر خود را نصب کنید. برای ورود به مخزن پلاگین های وردپرس اینجا کلیک کنید.

اموزش نصب افزونه یا پلاگین

روش های مختلفی برای فعالسازی و نصب پلاگین بر روی سیستم مدیریتی وردپرس وجود دارد که در کدپز سعی به بررسی کوتاه ترین روش و ساده ترین روش را داریم.

در این روش نیاز هیچ گونه کد نویسی نداریم و فقط از محیط گرافیکی وردپرس پلاگین خود را نصب میکنیم.

اقدام اول رجوع به پیشخوان وردپرس می باشد از منوی سمت راست بر روی بخش افزونه ها از افزودن کلیک کنید. از قسمت باز شده دو انتخاب در پیش رو خواهید داشت نصب پلاگین اگر فایل پلاگین را دردسرس شماست و یا سرچ کردن پلاگین مورد شما.

در این قسمت از کدپز ما از افزودن پلاگین بصورت فایل استفاده میکنیم برای این امر مانند تصویر بر روی گزینه ی بارگذاری افزونه از قسمت بالایی کلیک کرده و فایل مورد نظر را اپلود کنید.

نصب افزونه از پیشخوان

همچنین این امکان به شما داده شده است که اگر مقدار فایل مورد نظر شما زیاد باشد از هاست خود بصورت دستی این عمل را انجام دهید. برای نصب پلاگین بصورت دستی باید فایل های پلاگین ی مورد نظر در مسیر هاست خود و پوشه های wp-content\plugins قرار دهید.

اگر فایل مورد نظر را بصورت دستی وارد کنید باید از قسمت افزونه های نصب شده اقدام به فعال سازی ان نمایید و اگر بصورت فایل ان را اپلود کردید بعد از بارگذاری فایل و کلیک بر روی هم اکنون نصب کن صفحه ای نمایش داده میشود که میتوانید از ان قسمت افزونه ی مورد نظر خود را فعال کنید.

روش های مختلف دیگری نیز برای نصب افزونه ها در وردپرس وجود دارند که به علت طولانی شدن مطالب از گفتن ان ها صرف نظر میکنیم.

روش های غیرفعالسازی و حذف افزونه

اگر به هردلیلی احساس میکنید که افزونه ی مورد نظر را نیاز ندارید و قصد دارید که ان را غیر فعال کنید از پیشخوان وردپرس منوی سمت راست افزونه ها و افزودن افزونه کلیک کنید. در قسمت فوق بر روی افزونه ی مورد نظر خود رفته و گزینه های غیرفعال سازی و حذف را برای شما نمایش داده میشود.

در ویدیوی زیر به بررسی این خواهیم پرداخت که طراحی سایت با وردپرس چه مزیت هایی دارد و پلاگین های وردپرس چه کمکی برای شما در امر سئو و طراحی سایت خواهند کرد.

وردپرس و افزونه های کاربردی ان امر طراحی سایت را بسیار اسان کرده اند و باعث شده اند تا هزینه های خیلی پایینی افراد برای طراحی سایت پرداخت کنند و بیشترین کارایی را از ان داشته باشند . برای درک بهتر این موضوع ویدیوی زیر را مشاهده فرمایید. همچنین برای فهمیدن اینکه وردپرس چیست؟ میتوانید به پست مربوطه مراجعه فرمایید.

درصورت تمایل میتوانید ویدیوی زیر را درباره ی اینکه پلاگین چیست و چه کاربردی دارد تماشا کنید.

با تشکر از شما دوستان عزیز که همراه کدپز بودید و خداقوتی جانانه برای اقای سپهری بخاطر طراحی تمامی پوسترهای سایت .

برچسب ها : plugin چیست، wordpress

دیدگاه تازه ای بنویسید