چگونه یک فروشگاه اینترنتی موفق راه اندازی کنیم؟

چگونه یک فروشگاه اینترنتی موفق راه اندازی کنیم؟

امروزه فروشگاه های اینترنتی جایگاه ویژه ای پیدا کردند و برای بسیاری از کسب و کارها ورود به دنیای اینترنتی اجباری شده است.

در طی پیش بینی های انجام شده طی چندین سال اینده فروشگاه های اینترنتی جایگاه بالاتری نسبت به مغازه های معمولی دارند ، امروزه فروشگاه های اینترنتی هم پای مغازه ها جا افتاده اند و مغازه داران و صاحبان کسب و کارها مجبورند به دنیای اینترنت نیز متصل شوند.

یکی از مشکلات و دغدغه هایی که اکثر افراد دارند اشنا نبودن با دنیای اینترنت و مواجه شدن با هزینه های بسیار بالا است ، شما میتوانید با کمترین هزینه بهترین و حرفه ای ترین فروشگاه اینترنتی را راه اندازی کنید برای پی بردن این راز با ما تا انتهای مقاله همراه باشید.

از کجا شروع کنیم و چگونه کالاهای مورد نیاز خود را تامین کنیم؟

اگر صاحب کسب و کار هستید قطعا حوضه فعالیت خاصی را دارید و مشتریان خود را تا حدودی میشناسید ، اما اگر صاحب کسب و کار نیستید و قصد راه اندازی فروشگاه اینترنتی دارید قطعا این مشکل را دارید که چگونه کالای مورد نیاز خود را تامین کنید؟!

چندین راه برای تامین کالا ها وجود دارد که در زیر به بررسی انها خواهیم پرداخت:

  1. مراجعه حضوری و تقاضای همکاری با مغازه داران .
  2. افیلیت مارکتینگ یا همکاری در فروش برای فروشگاه های اینترنتی

در قسمت اول شما باید وارد مغازه ها بشوید و با انها مذاکره کنید تا کالای مورد نیاز شما را تامین کنند ، در قسمت دوم افیلیت مارکتینگ یا همکاری در فروش سودی درصورت فروش کالا از سایت ها و فروشگاه ها خواهید گرفت. در انتهای مقاله راه کارهای ارسال کالاها را نیز توضیح خواهیم داد ، پس با ما همراه باشید.

چگونه فروشگاه اینترنتی خود را راه اندازی کنیم؟

امروزه محبوب ترین و کم هزینه ترین راه برای راه اندازی فروشگاه های اینترنتی استفاده از csm وردپرس است.

حال این سوال مطرح میشود که cms چیست ؟ csm یا content management system به معنای سیستم مدیریت محتواست و وردپرس محبوب ترین سیستم مدیریت محتوا در سطح جهانی است.

قبلا مقاله ای مبنی بر اینکه وردپرس چیست نوشته شده است و میتوانید به ان مراجعه کنید و اطلاعات بیشتری در این باره کسب کنید.

ما همیشه سعی میکنیم وردپرس را معرفی کنیم زیرا وردپرس تنها در ۵ مرحله نصب میشود و با افزودن افزونه های وردپرس قابلیت های ویژه ای به ان اضافه میشود.

معروف ترین افزونه ی وردپرس برای راه اندازی فروشگاه افزونه ی ووکامرس است ، ووکامرس به شما این قابلیت را میدهد تا تمام مراحل پرداخت ، مراحل ارسال ، نحوه ی خرید مشتری و …. را کنترل کنید.

برای اشنایی بیشتر با ووکامرس میتوانید به مقاله ووکامرس چیست مراجعه کنید .

قطعا راه اندازی فروشگاه اینترنتی با وردپرس و افزونه ی ووکامرس کمترین هزینه را برای شما خواهد داشت.

چه روش هایی برای پرداخت و درگاه پرداخت وجود دارد ؟

شما چندین راه برای دریافت وجه از کاربران خود دارید ، یکی از روش ها دریافت درگاه پرداخت مستقیم برای حساب شخصی شماست ، شما برای اینکار نیاز دارید enamad (اینماد) یا نماد اعماد الکترونیک دریافت کنید و بعد از ان به بانک مربوطه مراجعه کنید و درخواست درگاه کنید.

روش ساده تر درگاه های واسط خواهند بود شما میتوانید درگاهی را به عنوان درگاه واسط انتخاب کنید و در ان ثبت نام کنید ، معمولا درگاه های واسط درصدی از هر تراکنش شما را میگیرند و به خود اختصاص خواهند داد ، زیرن پال ، پی پینگ و … به عنوان درگاه های واسط میتوانند به شما کمک کنند.

روش سوم پرداخت درب منزل خواهد بود ، یعنی شما کالا را ارسال کنید و بعد از ان از مشتری خود بخواهید پول را به صورت نقد یا کارت خوان سیار برای شما انتقال دهد.

چگونه فروشگاه اینترنتی موفق تر از دیجیکالا داشته باشیم؟

راه اندازی فروشگاهی موفق تر از دیجیکالا تنها شامل یک فرمول کلیدی میشود ، گوشه ای از بازار را انتخاب کنید .

منظور از گوشه بازار چیست ؟ اگر قصد دارید مثل دیجیکالا یک فروشگاه اینترنتی باشید که تمامی کالا ها را میفروشد قطعا شکست میخورد چون یک دیجیکالا وجود دارد !

گوشه بازار این معنا را دارد که یک دسته بندی خاص دیجیکالا را انتخاب کنید و تخصصی در ان مانور دهید ، فرض مثال فروشگاه اینترنتی تیزپست یک فروشگاه اینترنتی است و در ان فقط لوازم و تحریر و کالاهای ورزشی و لوازم حجاب به صورت تخصصی به فروش میرسد.

چگونه کالاهای خود را ارسال کنیم ؟

اگر شما از سیستم افیلیت مارکتینگ استفاده کنید ، فروشگاه شما قطعا به اندازه ارسال مستفیم دیده نخواهد شد ، چون درصد سودی در قبال ارجاع داد و خرید از فروشگاه دیگر دریافت خواهید کرد. روش مناسبی برای شروع کار است اما شاید مورد پسند بسیاری از افراد نباشد.

یکی از مشکلاتی که افراد با ان روبرو هستند انبار کردن و ارسال کالاهاست ، ما در این مقاله راه حلی برای این مشکل نیز پیدا کردیم.

خانوم امیری مدیریت فروشگاه اینترنتی تیزپست علاوه بر اینکه فروشگاه اینترنتی دارد ، یک محیط برای ارسال و بسته بندی لجستیک دارد ، شما میتوانید با مراجعه و دریافت پنلی ، از انبار رایگان و خدمات ویژه استفاده کنید ، خدمات ویژه یعنی اینکه اگر فروشگاه موفقی داشته باشید تا ۲ میلیارد تومان پول پیش از فروش کالای خود دریافت کنید و بعد از رسیدن فاکتورهای فروش شما به ۲ میلیارد درخواست پیش پرداخت دوباره کنید ، یعنی هنوز کالایی نفروختید اما ۲ میلیارد دریافت کرده اید!

این خدمات ویژه مخصوص فروشگاه هایی است که فعالیت بالایی دارند ، اما انبار دهی رایگان مخصوص تمام افراد می باشد .

راه بعدی که ارائه شده ارسال کالاست که در این فرایند بعد از انبار دهی ، بعد از بسته بندی ، کالای شما به ادرس فرد مورد نظر نیز ارسال میشود و تمام فرایند سایت شما هوشمندانه و سیستماتیک اجر خواهد شد.

قصد راه اندازی فروشگاه اینترنتی دارید اما هنوز سردرگمید ؟

الان بهترین زمان برای راه اندازی یک سایت تمام عیار است ، زیرا فروشگاه هایی از قبیل دیجیکالا فروش اینترنتی را به خوبی در میان مردم جا انداخته اند ، الان کار شما نسبت به گذشته راحت تر شده است ، اگر از امروز فروشگاه خود را راه اندازی نکنید و یا کسب و کار خود را راه اندازی نکنید قطعا ۵ سال بعد حسرت فروشگاه های دیگری را خواهید خورد که چرا ۵ سال پیش شما ان را راه نیانداخته اید.

اگر بازهم سوالی دارید و نیاز به مشاوره دارید میتوانید با ما از طریق شبکه های اجتماعی اینستاگرام و تلگرام و یا در پایین همین صفحه از طریق کامنت دادن در ارتباط باشید.

موفق باشید.

برچسب ها : بسته بندی لجستیک، چگونه با کمترین سرمایه بهترین فروشگاه اینترنتی را راه اندازی کنیم

دیدگاه تازه ای بنویسید