آموزش کار با اینستاگرام همانند یک حرفه ای + ویدیوی اموزشی

آموزش کار با اینستاگرام همانند یک حرفه ای + ویدیوی اموزشی

باسلام امروزه اینستاگرام یک ابزار بسیار کاربردی است و اکثر افراد میتوانند از طریق اینستاگرام کسب و کار خود را راه اندازی کنند ، فرقی نمیکند چه نوع کسب و کاری دارید صاحب سایت هستید یا تنها از اینستاگرام استفاده میکند.

بسیاری از کسب و کارهای سنتی برای شروع به صورت کاملا رایگان از اینستاگرام استفاده میکنند و اکثر پیج های اینستاگرامی به صورت اختصاصی برای فروش طراحی شده اند.

حال می پردازیم به مراحل اینکه چگونه با اینستاگرام همانند یک حرفه ای کار کنید.

اگر نیاز به این دارید که ببینید داشتن سایت بهتر است یا پیج در شبکه ی مجازی اینستاگرام میتوانید از مقاله مزیت های داشتن سایت استفاده کنید و اگر قصد راه اندازی یک فروشگاه اینترنتی دارید میتوانید از مقاله ی چگونه یک فروشگاه اینترنتی موفق راه اندازی کنیم؟ استفاده کنید.

اگر تمایل به نصب اپلیکیشن instagram را داشته باشید میتوانید به سایت instagram.com مراجعه کنید و بعد از ان از طریق سایت یا لینک های مربوط به پلی استور یا اپ استور اپلیکیشن را دانلود کنید.

اموزش ساخت اکانت اینستاگرام

مرحله ی اول برای ورود به دنیای کسب و کار اینستاگرامی ساخت یک اکانت اینستاگرام است ، اینستاگرام به صورت رایگان این امکان را به تمام افراد میدهد تا بتوانند اکانت و صفحات خود را راه اندازی کنند.

ساخت اکانت اینستاگرامی با داشتن شماره تلفن و یا ایمیل امکان پذیر است . در ویدیوی زیر کامل به ساخت اکانت اینستاگرامی پرداختیم.

ساخت پیج تجاری اینستاگرام

اینستاگرام یک قابلیت بسیار ویژه ای دارد که شما بتوانید کسب و کار خود را گسترده تر کنید ، هنگامی که پیج خود را به پیج تجاری تبدیل میکنید این امکان را دارید تا ادرس ، ایمیل و شماره همراه خود را در صفحه اصلی خود قرار دهید . دسترسی ساده برای شما ایجاد میشود که افراد بتوانند راحت تر با شما در ارتباط باشند.

در ویدیوی زیر کامل به این پرداختیم که چگونه میتوان یک پیج تجاری اینستاگرام ساخت.

پیج خلاق اینستاگرامی (creator pages)

پیج های خلاق امکانات ویژه تری نسبت به پیج های تجاری دارند ، اگر کسب و کار شما گسترده تر باشد شما میتوانید پیج خلاق بسازید ، پیج های خلاق این امکان را دارند که پاسخگوی خودکار به افراد را داشته باشد ، خب وقتی تعداد مراجعان شما به دایرکت یا محل ارتباط برقرار کردن خصوصی در اینستاگرام زیاد باشد شما میتوانید پیج خلاق ایجاد کنید تا بصورت حرفه ای پاسخگوی تمام افراد باشید.

partner یا همکار

اگر شما پیج خلاق اینستاگرامی داشته باشید و فردی که با ان همکاری میکنید نیز این قابلیت را داشته باشد و به شما اجازه ی دسترسی داده باشد میتوانید ان فرد را در پست های اینستاگرامی خود به عنوان همکار معرفی کنید و قابلیت جدیدی است که جدا از تگ کردن به حساب می اید.

در ویدیوی زیر اموزش ساخت پیج خلاق را قرار دادیم.

آموزش کار با اینستاگرام

ایسنتاگرام قابلیت های ویژه ای دارد ، پست های ایسنتاگرامی ، استوری ها و هایلات ها و IGTV.

پست های اینستاگرامی

در پست ها شما قابلیت ارسال چندگانه دارید یعنی شما این امکان را دارید در هر پست ۱۰ عکس و یا ۱۰ ویدیوی ۱ دقیقه ای قرار دهید پست ها به مدت نامحدود در صفحه ی شما خواهند ماند!

استوری های اینستاگرامی

در استوری های اینستاگرامی شما این قابلیت را دارید که ویدیوهای ۱ دقیقه ای و یا یک عکس قرار دهید ، اگر تعداد افرادی که شما را دنبال میکنند بیشتر از ۱۰ هزار نفر یا ۱۰K باشد این قابلیت را دارید که بتوانید لینک قرار دهید که با بالا کشیدن صفحه به لینک ورود پیدا کنند.

این نکته را به یاد داشته باشید که استوری ها تنها ۲۴ ساعت باقی خواهند ماند!

هایلات

هایلات ها به این منظور طراحی شده اند که شما بتوانید استوری های اینستاگرامی خود را در پروفایل خود نیز قرار دهید ، محدودیت وجود استوری ها ۲۴ ساعت است اما هایلایت ها به مدت نامحدود باقی خواهند ماند.

IGTV

محدودیت وجود ویدیوهای بیش از ۱ دقیقه را در IGTV میتوانید بردارید ، در قسمت IGTV شما میتوانید ویدیوهایی با مدت های بالا قرار دهید و محدودیت ندارد که حتما باید ویدیوهای شما ۱ دقیقه ای باشند و یا ویدیوهای بزرگ را برش دهد.

تگ کردن!

تگ کردن افراد در پست ها ، کامنت ها و استوری ها به این معناست که ابتدا علامت @ را قرار دهید و بدون گذاشتن فاصله شروع کنید به نوشتن ای دی یا شناسه ی فرد مورد نظر برای مثال @codepaz را تایپ کنید و در زیر برای شما صفحه ی فرد مورد نظر را نشان خواهد داد با لمس کردن عکس شما ان فرد را تگ کردید!

تگ کردن اغلب به این منظور استفاده میشوند که شما یک عکس از پیج دیگر برداشته اید ، اشاره میکنید که منبع عکس چه پیجی است و یا با دوست خود یک عکس گرفته اید با تگ کردن به دوست خود احترام میگذارید و نشان میدهید که اکانت دوستتان چیست.

هشتک !

سرچ های اینستاگرامی با گوگل کاملا متفاوت است ، شما میتوانید با استفاده از هشتک ها در موضوعات مختلف پست ها یا استوری های خود را قرار دهید ، برای استفاده از هشتک ابتدا علامت # را قرار میدهید و بدون گذاشتن فاصله شروع به نوشتن میکنید ، برای مثال #کدپز یک هشتک است اما اگر هشتک شما چند کلمه ای باشد باید از علامت _ بین کلمات استفاده کنید برای مثال #تیم_کدپز .

لوکیشن یا موقعیت جغرافیایی

لوکیشن یا موقعیت جغرافی را میتوانید برای هر استوری یا پست خود قرار دهید ، با این کار میتوانید پست های خود را در میان سایر پست هایی که در مکان خاصی ثبت شده اند قرار دهید برای مثال شما در یک سمینار مهم در دانشگاه تهران قرار دارید و بعد از پست گذاشتن موقعیت مکانی را دانشگاه تهران انتخاب میکنید ، به همین سادگی پست شما در میان سایر پست هایی که در دانشگاه تهران قرار گرفته اند قرار میگیرد ، شما از هر سه قابلیت تگ کردن ، هشتک گذاشتن و موقعیت جغرافیایی میتوانید به صورت عادی استفاده کنید و نیاز نیست حتما پیج های تجاری یا خلاق داشته باشید.

در ویدیوی زیر کامل به کارکردن و قرار دادن هر چهار مورد پست ، استوری ، هایلات و IGTV پرداختیم.

ایمن سازی اکانت اینستاگرامی

بسیاری از مواقع این مشکل پیش می اید که شما اکانت خود را از دست میدهید ، اکانتتان هک میشود ، اکانتتان دچار مشکل میشود و چندین کاربر وارد اکانت شما میشوند ، بهترین راه برای ایمن سازی اکانت های اینستاگرامی را در ویدیوی زیر قراردادیم.

رفع مسدودیت اکانت های ایسنتاگرامی

متاسفانه در بروز رسانی های اخیر instagram اگر تشخیص داده شود که فعالیت های شما غیر واقعی است و انسانی نیست ، یعنی ربات درحال اداره کردن اکانت شماست ، مسدودیت اعمال میشود ، مسدودیت های قبلی اینستاگرام بین ۲۴ تا ۷۲ ساعت بود اما در بروزرسانی های اخیر تا ۱ ماه ادامه دار خواهد بود ، یکی از روش هایی که رفع مسدودیت اعمال شود تغییر رمز صفحه ی شما خواهد بود که در ویدیوی زیر کامل به ان پرداختیم.

سخن پایانی

سعی بر این داشتیم تا تمام موارد مورد نیاز برای کاربرد های حرفه ای اینستاگرام را قرار دهیم ، اگر موردی از قلم افتاد و یا اگر سوالی داشتید از طریق کامنت ها در پایین همین پست و یا از طریق شبکه های اجتماعی میتوانید با ما در میان بگذارید.

اگر اینستاگرام شما فارسی است و موارد مشابهی را مشاهده نمیکنید ، به کمی صبر داشته باشید نسخه ی فارسی این ویدیوها برای شما عزیزان قرار خواهد گرفت.

موفق باشید.

برچسب ها : اموزش کار با اینستاگرام، ساخت اکانت اینستاگرام

دیدگاه تازه ای بنویسید