نحوه ی قراردادن لینک در استوری پیج اینستاگرام

خانه » مقالات اموزشی » شبکه های اجتماعی » اینستاگرام » نحوه ی قراردادن لینک در استوری پیج اینستاگرام
نحوه ی قراردادن لینک در استوری اینستاگرام

نویسنده:

مرتضی افضلی

Statistics-rafiki

تعداد بازدید:

Calendar-amico (2)

تاریخ به‌روزرسانی:

۱۴۰۰-۰۸-۰۹

Work time-rafiki

زمان مطالعه:

5 دقیقه

در این مقاله قصد داریم آموزش کامل قراردادن لینک در استوری برای پیج ها را توضیح دهیم . این قابلیت دیگر برای هیچ پیجی محدود نیست.

اگر این قابلیت برای شما فعال نشده است ، به زودی این قابلیت در استوری های شما قرار خواهد گرفت.

چرا در استوری لینک بگذاریم ؟

برای افزایش تعامل و هدایت کردن کاربرها به مسیرهای دلخواه که خارج از اینستاگرام است می توانید از لینک در استوری استفاده کنید. اکثر فروشگاه های اینترنتی فروش های موفق خود را از طریق لینک های استوری انجام می دهند.

نحوه ی قراردادن لینک در استوری

برای قراردادن لینک خارج از سایت باید از اول یک استوری بگذارید.

بعد از قراردادن استوری همانند تصویر بالا روی علامت سنجاق کلیک کنید و از قسمت web link ، لینک خود را قراردهید و تایید کنید. به همین سادگی شما توانستید لینک در استوری های خود قراردهید.

نحوه ی قراردادن لینک IGTV در استوری

برای قراردادن لینک ورود به IGTV کافی است همانند مراحل بالا ، بعد از استوری گذاشتن روی سنجاق بالا کلیک کنید و گزینه ی IGTV video را انتخاب کنید.

بعد از انتخاب کردن این گزینه ویدئوی مورد نظر خود را برای قرارگرفتن در استوری انتخاب کنید تا لینک IGTV شما در استوری قرارگیرد.

مراحل مفید برای افزایش بازدید لینک در استوری

مرحله اول

حتما به صورت شفاف برای کاربران نمایان کنید که با لمس کردن لینک قرار است چه اتفاقی برای آنها بیوفتد. دلایلی که افراد باید لینک را باز کنند حتما باید ذکر شود. برای مثال در استوری خود بنویسید اگر قصد دارید تا تمام مراحل افزایش بازدید لینک را یاد بگیرید ، حتما به لینک زیر مراجعه کنید.

این روند به شما کمک می کند تعامل بیشتری برای کلیک کردن روی لینک دریافت کنید.

مرحله دوم

استوری های تعاملی بسازید. استوری هایی داستان وار که ذهن کاربر را درگیر یک موضوع کند. این استوری ها معمولا یک لذت یا دوری از درد برای کاربران به همراه دارند.

نیازی نیست در همه ی استوری ها لینک قرار دهید. اگر داستان جذابی داشته باشید ، افرادی که شما را تا انتها دنبال کرده باشند به احتمال زیاد روی لینک کلیک کنند.

مرحله سوم

آیا تا به حال برای شما پیش آمده که از طریق استوری یا پست اینستاگرامی به سمت پروفایل اینستاگرام یک فرد بروید ؟ برای من که بارها این مورد پیش آمده است.

تعریف کردن خط مسیر ، یعنی روندی که کاربر جذب شود و به سمت مسیرهایی که ما طراحی کرده ایم برود . مثلا در استوری هایی با جذابیت بالا با گذاشتن گزینه های سوالی و … حس کنجکاوی افراد را تحریک کنیم و در استوری آخر از افراد بخواهیم تا با ما در دایرکت درارتباط باشند.

با تعریف همین مسیرساده و تحریک کردن حس کنجکاوی افراد تعامل با آنها برقرار میکنید و در انتها از روندهای جزئی آنها باخبر می شوید.

خبر جدید : در آپدیت جدید اینستاگرام در شهریور ماه 1400 خبر رسیده است در استوری با استفاده از استیکر link می توانید در استوری خود لینک قرار دهید و محدودیت برای داشتن 10K فالوور برداشته شده است.

در صورت تمایل به دریافت آموزش های بیشتر می توانید از دوره رایگان اینستاگرام مارکتینگ استفاده کنید.

مرتضی افضلی

مرتضی افضلی

این روزها دیگر نیاز نیست کلی هزینه‌ی اجاره‌ی مغازه بدهید. با دنیای کسب‌وکار اینترنتی و دیجیتال مارکتینگ می‌توانیم کسب درامد داشته باشیم و من در مجموعه‌ی کدپز در این راه همراه شما هستم.

تا کنون 264 نفر در کدپز ثبت نام کرده اند.

دیدگاهتان را بنویسید