تماساستارت ایده ی اولیه ی کدپز از بهمن ۹۶ خورد و گروه فعالیت غیر رسمی خودش رو شروع کرد و مشغول اقدامات اولیه مورد نیاز برای استارت پروژه ی اصلی شد . خدمت شما عرض کنم که بچه های تیم در هفته یکی دو شب که از قبل مشخص شده بود دور هم جمع میشدن و مشغول ارتقای کیفیت کاری خودشون میشدن صمیمیت بین دوستان یکی از عوامل موفقیت تیم به شمار می رفت… هدف ساختن سایتی است که بتواند دنیای وب را گسترش دهد و همچنین اطلاعات و دانش جوامع را افزایش دهد. بعد از گذشتن یه پروسه ی زمانی و مشخص شدن هدف و مسیر اصلی، کدپز رسماً کار خودش رو از بهار ۹۷ آغاز کرد. شرایط به گونه ایی بود که هنوز لوگو ، برند و اسم خاص خودش که الآن به عنوان کدپز ازش نام برده میشه رو در اختیار نداشت و اعضا در صدد بر اومدن که یه اسم مناسب و درخور فعالیت های محوری تیم که : ۱. طراحی سایت ۲. سئوسازی ۳. طراحی قالب فتوشاپ ۴. و طراحی لوگو هستند انتخاب کنن… بعد از بررسی نام های مختلف و نظراتی که داده شد چند اسم رای های بیشتری رو به خودشون اختصاص دادن که سرانجام اسم کدپز به عنوان نام نهایی گروه و تیم کاری ما انتخاب شد. بعد از انتخاب اسم، گرافیست گروه شروع به طراحی لوگو ی مناسب با محتوای کاری و اسم تیم کرد. در آخر هم از خانواده کدپز تشکر میکنم و امیدوارم همواره و همیشه بیش از پیش کمک حال دیگردوستان در این شاخه باشیم و سطح دانش وب را روزبه روز گسترش دهیم . تقاضا میشود از دوستانی که به اطلاعات بیشتر نیاز دارند از صفحات تماس با ما و یا ثبت سفارشات با ما در تماس باشند .

لوگوی کدپز

اطلاعاتی راجب به لوگوهای اولیه و لوگوی فعلی کدپز بر این مبناست که ما طرح اولیه ای از کدهای html را در اختیار گرافیست تیم جناب سپهری قرار دادیم و براساس ان لوگویی با ترکیب علائم  ( , | ; : . _ < و …. را در نظر گرفتند و لوگویی در طرح اولیه به شکل زیر در اختیار ما قرار دادند و یکسال از ان استفاده شد.
codepaz logo
در مبحث بعدی لوگوی قدیمی کدپز ظاهر مناسبی نداشت و از دید کاربران قابل لمس و خوانا نبود لوگوی تایپوگرافی زیر نیز توسط جناب سپهری در اختیار ما قرار داده شد و در حال حاظر کدپز درحال استفاده از این لوگو می باشد.
لوگوی کدپز موفق و پیروز باشید.