بهترین ساعت ها برای انتشار پست و استوری اینستاگرام

خانه » مقالات اموزشی » شبکه های اجتماعی » اینستاگرام » بهترین ساعت ها برای انتشار پست و استوری اینستاگرام
بهترین ساعت ها برای انتشار پست و استوری اینستاگرام

نویسنده:

مرتضی افضلی

Statistics-rafiki

تعداد بازدید:

Calendar-amico (2)

تاریخ به‌روزرسانی:

۱۴۰۰-۱۲-۱۸

Work time-rafiki

زمان مطالعه:

5 دقیقه

یکی از بزرگترین دغدغه های افراد ساعت های طلایی پست و استوری گذاشتن در اینستاگرام است. در این مقاله نحوه ی یافتن ساعت های طلایی و نکاتی که قبل از پست و استوری گذاشتن لازم است را بررسی می کنیم.

چرا در ساعات طلایی پست و استوری بگذاریم ؟

الگوریتم اینستاگرام بر این اساس کار می کند ، در ساعت های اولیه پست شما را به تعداد کمی از فالوورها نشان می دهد ، اگر جذاب باشد برای تعداد بیشتری می فرستد و هرچه در آزمون و خطای اینستاگرام بهتر نتیجه بگیرید. پست و استوری شما بازدید بیشتری دریافت می کند.

پس بهتر است که ساعت گذاشتن پست و استوری به نحوی تنظیم شود که بیشتر مخاطبین پیج شما فعال باشند تا طبق الگوریتم اینستاگرام بهترین نتیجه را دریافت کنید.

نحوه ی یافتن ساعت های طلایی برای انتشار پست و استوری

قبل از نحوه ی یافتن ساعت های طلایی ، طبق تجربه به شما می گوییم که ساعت های 12 ظهر ، 3 بعد از ظهر ، 6 عصر ، 9 شب و 12 شب شما می توانید بهترین بازخورد را از استوری های خود بگیرید.

معمولا ساعت های طلایی برای انتشار پست ها هم ساعت 9 شب است. اما ساعت های طلایی برای شما و کسب و کار شما می تواند متفاوت باشد ، برای درک بهتر از روند زیر استفاده کنید.

وارد پروفایل اینستاگرام خود شوید از قسمت insights (آمارها) ، قسمت your audience (مخاطبین شما) و در نهایت قسمت انتهایی صفحه most active times (بیشترین فعالیت ها) با زدن روی ستون ها عددی برای شما نمایش داده می شود. به همین سادگی شما می توانید ساعت های طلایی پیج خود را بدست آورید.

نکات کلیدی قبل و بعد از انتشار پست و استوی

قبل از انتشار شما باید با پیج های مختلف تعامل هایی مانند لایک کردن ، کامنت مرتبط و معنایی گذاشتن ، فالو کردن و ارسال دایرکت داشته باشید.

اگر این روند را طی کنید مخاطبینی را برای ساعت اولیه انتشار خود آماده می کنید.

در حین پست و استوری گذاشتن از CTA یا اقدام به عمل استفاده کنید. از کاربران خود بخواهید کامنت بگذارند ، پست شما را استوری کنند یا …. که در دوره آموزش رایگان اینستاگرام مارکتینگ به صورت کامل در رابطه با این بخش توضیح داده ایم.

اما برای بالاتر بردن تعامل مخاطبین با پست و استوریهای خود بعد از انتشار از نوتیفیکیشن ها استفاده کنید. مثلا کامنت ها را پاسخ دهید اما لایک کردن آنها را صرفا زمانی انجام دهید که پست و استوری منتشر کرده اید .

با این روند احتمال زیاد مخاطبین شما برای دیدن پست های جدید به پیج شما سر میزنند .

ساعت های مرگبار !

قبل از اینکه برنامه ریزی برای پست ها و استوری های خود کنید حتما به برنامه ها و ایام و رویدادهای مختلف توجه کنید.

مثلا روند فعالیت در ماه رمضان ، در عید ، در ماه محرم و …. تغییر پیدا می کند . در صورت برگزاری مسابقات ورزشی ، پخش فیلم و سریال های پرطرفدار مانند پایتخت و …. باید ساعت پست و استوری خود را تغییر دهید.

برای بهتر نتیجه گرفتن همیشه چندین ساعت را برای انتشار پست و استوری های خود مشخص کنید. مثلا ساعت 12 ظهر و 9 شب بهترین زمان برای انتشار پست است. اگر رویدادی در ساعت 9 شب وجود داشت حتما پست را در ساعت 12 ظهر یا در روز دیگری منتشر می کنم.

رویدادهای تقویمی را می توانید از سایت تقویم ایران دریافت کنید.

مرتضی افضلی

مرتضی افضلی

این روزها دیگر نیاز نیست کلی هزینه‌ی اجاره‌ی مغازه بدهید. با دنیای کسب‌وکار اینترنتی و دیجیتال مارکتینگ می‌توانیم کسب درامد داشته باشیم و من در مجموعه‌ی کدپز در این راه همراه شما هستم.

تا کنون 264 نفر در کدپز ثبت نام کرده اند.

دیدگاهتان را بنویسید