backup گیری از سایت ( تهیه نسخه پشتیبانی از وردپرس ) قسمت دوم

خانه » مقالات اموزشی » وردپرس » افزونه های وردپرس » backup گیری از سایت ( تهیه نسخه پشتیبانی از وردپرس ) قسمت دوم
آموزش تهیه ی backup

نویسنده:

محمد عرفان صادقیانی

Statistics-rafiki

تعداد بازدید:

916

Calendar-amico (2)

تاریخ به‌روزرسانی:

۱۳۹۹-۰۷-۲۶

Work time-rafiki

زمان مطالعه:

5 دقیقه

backup گیری از سایت ( تهیه نسخه پشتیبانی از وردپرس ) قسمت دوم

سلام خدمت شما عزیزان و همراهان کدپز

با قسمت دوم backup از سایت (تهیه نسخه پشتیبانی از وردپرس)  همراه هستیم

در این قسمت نحوه ی نصب backup از سایت (تهیه نسخه پشتیبانی از وردپرس) را به شما عزیزان معرفی میکنیم.

اموزش نصب backup از سایت (تهیه نسخه پشتیبانی از وردپرس)

همانطور که میدانیم backup از سایت (تهیه نسخه پشتیبانی از وردپرس) یکی از مهمترین راه های امنیت سایت میباشد زیرا خطرهای زیادی قالب سایت و افزونه هارا تحدید میکند . ولی ما با گرفتن backup  از اخرین بروز رسانی سایت میتواینم این مشکل را به سادگی حل کنیم.

مرحله ی اول : قرار دادن فایل zip در هاست

در ابتدا باید وارد هاست شده و به قسمت File Manager رفته و مسیر Public_html را جستو جو کنید سپس با کلیک بر روی Upload فایل زیپی که در قسمت اول از سایت backup  گرفته اید را انتخاب کنید  دقت داشته باشید که اسم فایل انتخاب شده همان اسم فایل زیپ backup  باشد ( مشابه تصویر عمل کنید)

سپس در صفحه ی زیر با کلیک بر روی  select file  فایل مورد نظر را انتخاب کنید . (مشابه تصویر عمل کنید)

بعد از اتمام upload  فایل مورد نظر را در قسمت public_html  دیده و با کلیک راست بر روی ان گزینه ی extract  را انتخاب کنید. با این کار فایل در هاست از حالت فشرده خارج میشود. دقت داشته باشید که مسیر درست را برای extraxt  کردن انتخاب میکنید . (مشابه تصویر عمل کنید)

مرحله ی دوم : ساخت دیتابیس جدید وردپرس در هاست

برای ساخت یک دیتابیس جدید با ورود به صفحه ی اصلی کنترل پنل هاست و با کلیک بر روی دکمه ی زیر  MySQL database wizard به صفحه ی ساخت دیتابیس وارد میشوید (مشابه تصویر عمل کنید)

با کلیک بر روی Next step به صفحه ی ساخت دیتابیس خود میروید . میتوانید با کلیک بر روی password generator یک رمز قوی خودکار برای پایگاه داده ی خود بسازید. رمز را جای مطمعنی کپی کرده زیرا در مراحل بعدی از این رمز استفاده میکنیم. (مشابه تصویر عمل کنید)

با کلیک بر روی creat user  به صفحه ای ورود میکنید که در ان سطح دسترسی user و پایگاه داده را مشخص میکنید. در این صفحه با زدن تیک All PRIVILEGES تمام دسترسی هارا به user  داده وبا کلیک بر روی Next step  پیام موفقیت  امیز بودن ساخت پایگاه داده برای شما نمایش داده میشود . (مشابه تصویر عمل کنید)

مرحله ی سوم : درون ریزی دیتابیس

حال با ساخت دیتابیس جدید میبایست دیتابیس را در phpmyadmin درون ریزی کنیم. همانطور که در شکل زیر مشاهده میکنید با ورود به صفحه ی اصلی کنترل پنل در هاست بر روی phpmyadmin  در قسمت database کلیک میکنیم. (مشابه تصویر عمل کنید)

بعد از ورود به  phpmyadmin ، پایگاه داده‌ی جدید رو که در مرحله دوم با همدیگه ساختیم را انتخاب کنید و مشابه تصویر زیر روی دکمه  import که در بالای صفحه قرار داره کلیک کنید. (مشابه تصویر عمل کنید)

در صفحه ی ایجاد شده با کلیک بر روی choose files  فایل sql که در backup گیری ذخیره شد را انتخاب کرده و در اخر با کلیک بر روی open  فایل انتخاب شده و با کلیک بر روی go پیغام موفقیت امیز بودن درون ریزی دیتابیس برای شما به نمایش در می آید.

در قسمت های بعدی نصب backup  با افزونه ها نیز تر اختیار شما دوستان قرار خواهد گرفت.

در پناه حق

محمد عرفان صادقیانی

محمد عرفان صادقیانی

سلام محمد عرفان صادقیانی هستم دانشجوی علوم کامپیوتر متولد تهران. از کودکی الگوهای زندگیم در این زمینه فعالیت و موفق شده اند من هم سعی بر این دارم که در این زمینه برای دنیا حضوری پررنگ و مفید داشته باشم.

تا کنون 264 نفر در کدپز ثبت نام کرده اند.

دیدگاهتان را بنویسید