جلسه بیست چهارم PHP : با 30 مثال و تمرین PHP برای یادگیری کامل با جواب

خانه » مقالات اموزشی » جلسه بیست چهارم PHP : با ۳۰ مثال و تمرین PHP برای یادگیری کامل با جواب
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on print
تصویر شاخص جلسه بیست چهارم PHP

نویسنده:

سجاد حسین زاده

Statistics-rafiki

تعداد بازدید:

8637

Calendar-amico (2)

تاریخ انتشار:

2019-07-15

Work time-rafiki

زمان مطالعه:

5 دقیقه

جلسه بیست چهارم PHP : آموزش کامل زبان برنامه نویسی پی اچ پی مقدماتی تا پیشرفته

یاد آوری

در جلسه هفتم PHP تعداد 14 تمرین از کاربردی ترین مباحث پی اچ پی را حل کردیم. بنابراین در این سری از آموزشات مقاله ایی PHP ، این دومین جلسه از حل تمرین PHP می باشد.

تذکر : جلسه بیست چهارم PHP را به حل تمرین اختصاص داده ایم. حتما تک تک آن ها را بررسی کرده و قبل از دیدن جواب، سعی کنید تا آن را کاملا حل کنید.

دومین جلسه از حل تمرین PHP

نکته : از آن جایی که تعداد 14 مثال در جلسه اول حل تمرین را حل کردیم، حال شماره گذاریمان را با اعداد 15 آغاز می کنیم. اما به منظور یادآوری مفاهیم گذشته در ابتدا با چند مثال ساده تر کار خودمان را آغاز می کنیم.

تمارین PHP جلسه بیست چهارم PHP

15) یک متغیر با نام txt ایجاد کنید و مقدار “Hello” را به آن اختصاص دهید. سپس آن را چاپ کنید.

توجه : جواب سوال 15 در پایین صفحه قابل مشاهده است. کار با متغیر ها و چاپ آن را در جلسه دوم PHP داشتیم.16) با یک خط دستور کد PHP ، طول عبارت “ ! Hello World “ را نمایش دهید.

توجه : جواب سوال 16 در پایین صفحه قابل مشاهده است.17) با یک خط دستور کد PHP ، عبارت “ ! Hello World “ را به صورت معکوس بنویسید.

 توجه : جواب سوال 17 در پایین صفحه قابل مشاهده است.18) دو متغییر x = 10 و y = 7  را تعریف کنید. سپس عبارات زیر را با عملگرهای محاسباتی انجام دهید. حاصل هر خط را در متغییر result ریخته و آن را نمایش دهید.

x + y
x – y
x * y
x / y
x % y

برای مثال شکل خروجی شما باید اینگونه باشد :

x + y = 17

توجه : جواب سوال 18 ( از جلسه بیست چهارم PHP ) در پایین صفحه قابل مشاهده است. با عملگر های محاسباتی در جلسه سوم PHP آشنا شدیم.19) عبارت num را در ابتدا تعریف کرده و مقدار 8 را به آن اختصاص دهید. سپس با استفاده از عملگرهای افزایشی و کاهشی سعی کنید تا عبارت زیر را به عنوان خروجی به نمایش بگذارید.

Value is now 8.
Add 2. Value is now 10.
Subtract 4. Value is now 6.
Multiply by 5. Value is now 30.
Divide by 3. Value is now 10.
Increment value by one. Value is now 11.
Decrement value by one. Value is now 10.

توجه : جواب سوال 19 ( از جلسه بیست چهارم PHP ) در پایین صفحه قابل مشاهده است. این مورد را هم نیز در جلسه سوم PHP بررسی کرده بودیم.حال سراغ تمرین هایی از عبارات شرطی می رویم.


20) مقدار a = 50 و b = 10 را تعریف کنید. برنامه ای بنویسید و در آن شرطی بیان کنید که اگر a = b باشد، خروجی 1 را داشته باشیم. اگر a > b باشد، خروجی 2 را داشته باشیم در غیر اینصورت عبارت NO را خروجی دهد.

توجه : جواب سوال 20 ( از جلسه بیست چهارم PHP ) در پایین صفحه قابل مشاهده است. با عبارات شرطی در جلسه پنجم PHP آشنا شدیم.21) یک عبارت switch بسازید. عبارت color را در همان ابتدا تعریف کنید و به دلخواه مقدار red و یا green را به آن اختصاص دهید. حال در دستور switch ، اگر عبارت color مقدار red را داشت، خروجی “ Hello “ را بدهد. و اگر عبارت color مقدار green را داشت، خروجی “ Welcome “ را بدهد. و البته اگر color هیچ یک از رنگ های سبز و قرمز را نداشت، عبارت Neither به معنی هیچ یک را چاپ کند.

توجه : جواب سوال 21 ( از جلسه بیست چهارم PHP ) در پایین صفحه قابل مشاهده است. دستور switch را نیز در جلسه پنجم PHP بیان کردیم.22) با استفاده از حلقه while اعداد کمتر از 10 را چاپ کنید.23) سوال 22 را با حلقه do-while انجام دهید.

توجه : جواب سوال 22 و 23 در پایین صفحه قابل مشاهده است. این موارد را در جلسه ششم PHP بیان کردیم.24) با استفاده از حلقه for در PHP اعداد 0 تا 10  را چاپ کنید.

توجه : جواب سوال 24 ( از جلسه بیست چهارم PHP ) در پایین صفحه قابل مشاهده است.تمرین از قسمت توابع در PHP


25) تابعی تعریف کنید که دو ورودی داشته باشد. فرض می کنیم که ورودی ها همان طول و عرض مستطیل هستند. این تابع باید بتواند مساحت مستطیل را حساب کند و آن را نمایش دهد. سپس تابع را فراخوانی کنید. خروجی باید یک خط به شکل زیر باشد.

The area of a rectangle with length 5 and width 3 is 15.

توجه : جواب سوال 25 ( از جلسه بیست چهارم PHP ) در پایین صفحه قابل مشاهده است. مبحث تابع (Functions) در PHP را پیش تر بررسی کرده بودیم.26) سوال قبل را حل کنید به گونه ایی که ورودی های تابع را به وسیله input از کاربر بگیرید.

توجه : جواب سوال 26 ( از جلسه بیست چهارم PHP ) در پایین صفحه قابل مشاهده است. مبحث کار با فرم ها و input در PHP را پیش تر در جلسه دهم PHP آموختیم. توجه داشته باشید که برای حل این مثال بایستی یک فایل Html و یک فایل PHP بسازید.27) یک آرایه با نام شهر های Tokyo, Mexico, NewYork, Mumbai, Seoul, Shanghai  بسازید. این آرایه را چاپ کنید.
28) سپس عناصر آرایه را با استفاده از تابعی از پیش تعریف شده توسط PHP ، با روند افزایشی مرتب کنید. حال آن را چاپ کنید.
29) سپس نام 4 شهر Lagos, Buenos Aires, Cairo, London را به آرایه جدید اضافه کنید. این آرایه نهایی را با استفاده از حلقه foreach چاپ کنید.

توجه : جواب سوال 27 تا 29 ( از جلسه بیست چهارم PHP ) در پایین صفحه قابل مشاهده است. مبحث آرایه ها در PHP و نکات مربوط به توابع از پیش تعریف شده ی آن در جلسه چهارم PHP و جلسه نهم PHP بیان شد.در سوال آخر تمرکزمان مستقیما بر روی آرایه متناظر و حلقه ی foreach می باشد.


30) یک آرایه متناظر (انجمنی) بسازید. که عناصر آن به این شکل باشند.

Peter = 35
Ben = 37
Joe = 43

سپس با استفاده از حلقه ی foreach در PHP ، خروجی زیر را تولید کنید.

Key=Peter, Value=35
Key=Ben, Value=37
Key=Joe, Value=43

جواب تمرین های بالا از جلسه بیست چهارم PHP را در زیر ملاحضه می کنید.


توجه: ** اگر سوال ، ایراد، نظر و یا هر چیز دیگری مدنظر شما بود، می توانید آن را در کامنت ها مطرح کنید. **

جواب تمارین جلسه بیست چهارم PHP

سوال 15

جواب تمرین 15) :

سوال 16

جواب تمرین 16) :

سوال 17

جواب تمرین 17) :

سوال 18

جواب تمرین 18) :

سوال 19

جواب تمرین 19) :

سوال 20

جواب تمرین 20) :

سوال 21

جواب تمرین 21) :

سوال 22

جواب تمرین 22) :

سوال 23

جواب تمرین 23) :

سوال 24

جواب تمرین 24) :

سوال 25

جواب تمرین 25) :

سوال 26 جلسه بیست چهارم PHP

جواب تمرین 26) :

فایل Html

فایل PHP

سوال 27 تا 29 جلسه بیست چهارم PHP

جواب تمرین 27) تا 29) :

نکته : برای حل این مثال، از یک تابع به نام array_push برای اضافه کردن چند عنصر به آرایه استفاده کردیم. این تابع تاکنون آموزش داده نشده بود. برای اطلاعات بیشتر بر روی آن کلیک کنید. در این جلسه بیست چهارم PHP به گفتن یک مثال از آن بسنده کردیم.

سوال 30 جلسه بیست چهارم PHP

جواب تمرین 30) :

سخن پایانی

تبریک میگم شما موفق شدید تا جلسه بیست چهارم PHP را پشت سر بگذارید. اگر تمرین مناسبی در ذهن شما وجود دارد، لطفا آن را در کامنت ها ثبت کنید.

همچنین در نظر داشته باشید تمرین های بیشتری را می توانید از اینجا ملاحضه کنید.

📝<< اصلا اهمیتی ندارد چقدر فرد باهوشی باشید. اگر اهداف مکتوبی نداشته باشید، دستاورد چشمگیری نخواهید داشت. ” دارن هاردی ”  . . . . >> ☑️

سجاد حسین زاده

سجاد حسین زاده

سجاد حسین زاده هستم متولد کرج, بنده از سال ۹۴ سابقه حضور در حوزه وب را دارم. و روزبه‌روز در حال رشد و ارتقای خودم تو این زمینه هستم. از علایقم که بخوام به گم: خب واضحه که عاشق کدنویسی هستم. و همچنین من از معدود افراد برنامه‌نویس ورزشکار هم به‌حساب میام.

تا کنون 264 نفر در کدپز ثبت نام کرده اند.

1 Comment

Join the discussion and tell us your opinion.

  • سلام.یه تمرین دارم :باید 10تا عکس کنار هم با دستور forوبا خاصیت floatبرای باکس وزیر هر عکس از شماره 1تا 10 (pic1و…)باشه.میشه کمکم کنین

دیدگاهتان را بنویسید