برچسب چیست و چگونه به اصولی‌ترین روش از برچسب‌ها در سئو استفاده کنیم؟

خانه » مقالات اموزشی » seo » برچسب چیست و چگونه به اصولی‌ترین روش از برچسب‌ها در سئو استفاده کنیم؟
برچسب در وردپرس

نویسنده:

مرتضی افضلی

Statistics-rafiki

تعداد بازدید:

Calendar-amico (2)

تاریخ به‌روزرسانی:

۱۳۹۹-۱۰-۰۴

Work time-rafiki

زمان مطالعه:

5 دقیقه

شاید گزینه‌ی موجود در قسمت نوشته‌های وردپرس که به نام برچسب یا tags است ذهن شمارا درگیر کرده باشد که چیست و چگونه باید از آن استفاده کرد؟ برای اینکه پاسخ به این سؤال را دریافت کنید تا انتهای این مقاله همراه کدپز باشید.

برچسب چیست و تفاوت آن با دسته بندی در چیست ؟

یک مغازه گوشی فروشی را در نظر بگیرید، شما در هر قفسه ( دسته‌بندی ) گوشی‌های مختلف را قرار داده‌اید، مثلاً در یک قفسه ( دسته‌بندی ) تمامی گوشی‌های آیفون را قرار داده‌اید، اما یک نکته جالب اینجاست که علاوه بر اینکه در آن طبقه تمامی گوشی‌های آیفون رادارید ردیف‌هایی را با برچسب‌ها ایجاد کرده‌اید که رنگ‌بندی گوشی‌های آیفون مشخص‌شده است.

برچسب‌ها می‌توانند راهنماهای خوبی برای مقالات شما باشند تا علاوه بر دسته‌بندی مسیر راهنمای خوبی برای کاربران خود بسازید.

فکر کنم در این پاراگراف به خوبی تفاوت بین برچسب و دسته‌بندی را درک کرده باشید. دقت داشته باشید که این مثال محتوای دسته‌بندی و محتوای برچسب‌های شمارا یکسان می‌کند که اصلاً نکته خوبی نیست.

دقت کنید که محتوای برچسب و محتوای دسته‌بندی شما باید مجزا باشند و در ادامه مقاله نمونه‌های اصولی برچسب‌گذاری را بررسی خواهیم کرد.

چرا باید از برچسب ها استفاده کنیم ؟

الزامی در استفاده از برچسب‌ها وجود ندارد، بسته به نوع سایت شما، با یک استراتژی درست می‌توانید از برچسب‌ها استفاده کنید.

برچسب‌ها همانند چاقو دو کاربرد دارند، درصورتی‌که اصولی استفاده شوند باعث رشد و درصورتی‌که اشتباه استفاده شوند باعث مرگ خاموش سایت شما می‌شوند.

در ادامه‌ی مقاله به بررسی کامل لبه‌های مختلف استفاده از برچسب‌ها می‌پردازیم تا بتوانید به‌صورت کاملاً اصولی از برچسب‌ها استفاده کنید اما اگر به هر دلیلی حوصله خواندن ادامه مقاله را ندارید پیشنهاد می‌کنم تا برچسب‌ها را از نقشه سایت خود حذف کنید و هرگز از آنها استفاده نکنید.

درصورتی‌که اطلاعاتی راجع به نقشه سایت و نحوه ی غیرفعال کردن برچسب‌ها در وردپرس ندارید پیشنهاد می‌کنم آموزش تنظیم کردن افزونه یوست سئو را مشاهده فرمایید.

دقت کنید که اگر قصد دارید از برچسب‌ها استفاده کنید برچسب را در نقشه سایت خود داشته باشید.

چگونه از برچسب‌ها برای رشد سئو استفاده کنیم؟

مثال اولی که در رابطه با مغازه و رنگ‌بندی گوشی بود شاید در این پاراگراف گنگ و گیج‌کننده به نظر برسد برای همین به مثال دیگری که گفته می‌شود توجه داشته باشید.

فرض کنید یک فروشگاه اینترنتی دارید که در آن عروسک به فروش می‌رسانید، در مناسبت‌های خاص مانند ولنتاین و شب‌های تولد و …. اگر دسته‌بندی درست کنید سود زیادی شاید برای شما نداشته باشد، به این دلیل که تعداد افرادی که به دنبال این نوع سرچ ها هستند به بازه‌های زمانی خاص محدود می‌شوند.

پس اصولی‌ترین روش در اینجا استفاده کردن از برچسب‌هایی مانند کادوی ولنتاین، کادوی مناسب تولد و … است.

اگر اطلاعی راجع به سئو ندارید پیشنهاد می‌کنم مقاله سئو چیست را مطالعه فرمایید.

روش غلط استفاده از برچسب ها

برای مثال شما یک محصول دارید با عنوان خرید رژ لب مدادی گلدن رز، اگر شما عیناً کلمات کلیدی مرتبط با این عنوان را در برچسب‌های خود قرار دهید، مثلاً خرید رژ لب مدادی گلدن رز ارزان یا مثال‌هایی با این عنوان از برچسب‌ها به غلط‌ترین شکل ممکن استفاده کرده‌اید.

چرا این روش اشتباه است ؟

اگر شما از این روش برچسب‌های سایت خود را انتخاب کنید گوگل را دچار دوگانگی می‌کنید که کدام صفحه، صفحه‌ی باارزش‌تری است، صفحه‌ی محصول یا صفحه‌ای که برچسب ایجاد کرده است؟

با این روش شما صفحاتی با عنوان زامبی پیج یا صفحات نابودکننده ایجاد کرده‌اید که اگر کاربر از آن صفحات وارد سایت شما شوند به مطلب باکیفیتی مواجه نمی‌شوند و از سایت شما به‌سرعت خارج می‌شوند.

درست برچسب های خود را انتخاب کنید

برای مطالعه موارد بیشتر در رابطه با برچسب های وردپرس می توانید از سایت اصلی وردپرس استفاده کنید.

مرتضی افضلی

مرتضی افضلی

این روزها دیگر نیاز نیست کلی هزینه‌ی اجاره‌ی مغازه بدهید. با دنیای کسب‌وکار اینترنتی و دیجیتال مارکتینگ می‌توانیم کسب درامد داشته باشیم و من در مجموعه‌ی کدپز در این راه همراه شما هستم.

تا کنون 264 نفر در کدپز ثبت نام کرده اند.

دیدگاهتان را بنویسید