آموزش جلسه اول المنتور مقدماتی رایگان

خانه » مقالات اموزشی » وردپرس » افزونه های وردپرس » آموزش جلسه اول المنتور مقدماتی رایگان
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on print
آموزش جلسه اول المنتور مقدماتی رایگان

نویسنده:

سجاد حسین زاده

Statistics-rafiki

تعداد بازدید:

Calendar-amico (2)

تاریخ به‌روزرسانی:

۱۳۹۹-۱۲-۱۸

Work time-rafiki

زمان مطالعه:

12 دقیقه

جلسه اول المنتور

در جلسه اول المنتور به معرفی سایت اصلی elementor می‌پردازیم. و همچنین روش نصب المنتور را توضیح می‌دهیم.

صفحه اصلی سایت المنتور
صفحه اصلی سایت المنتور

برای شروع آموزش المنتور در ابتدا با ایجاد یک برگه و وارد شدن به بخش ویرایشگر المنتور با محیط آن آشنا می‌شویم. و برای شروع کار چند المان را drag & drop می‌کنیم. در جلسه اول المنتور با المان‌های زیر آشنا می‌شویم.

المان تصویر

با استفاده از این المان می‌توانیم تصاویر خودمان را درج کنیم. سایز آن را تغییر دهیم. برای آن لینک بگذاریم. با تنظیمات پیشرفته‌تر مربوط به این المان در جلسات آینده به‌مرور آشنا می‌شویم.

المان سکشن ( بخش داخلی )

با استفاده از این المان می‌توانیم بخش‌هایی را برای جایگذاری المان‌های دلخواه پر کنیم. همچنین هر section دارای چند ستون می‌باشد. در این جلسه اول المنتور می‌آموزیم چگونه می‌توانیم المان‌هایی دلخواه را به این ستون‌ها اضافی نماییم.

آشنایی با کتابخانه‌های المنتور

همچنین با استفاده از دکمه ای که در وسط صفحه همیشه وجود دارد، می توانیم به بخش کتابخانه های المنتور هدایت شویم. در سربرگ بلوک ها بخش های از پیش طراحی شده کاملا منظم دسته بندی شده اند. در این بخش قالب هایی که از قبل برای خودمان ذخیره کرده ایم را می توانیم مشاهده نماییم و آن ها را در صورت لوزم به طراحی صفحه فعلی اضافی نماییم.

کتابخانه‌های المنتور
کتابخانه‌های المنتور

در این دسته بندی برای کتابخانه های المنتور می توانیم مواردی همچون services ، about ، slider ، footer ، header و غیره را مشاهده نماییم.

برای استفاده از هرکدام از این موارد ِ از پیش طراحی‌شده کافی است که بر روی دکمه‌ی درج کلیک نمایید. اگر از نسخه المنتور پرو استفاده کنید، می‌توانید این بخش‌ها را بر روی سایت خود درج کنید. در غیر این صورت تنها به بخش محدودی از کتابخانه‌ها دسترسی دارید.

جلسات بعدی آموزش المنتور

در جلسه بعدی از آموزش المنتور با بخش‌های بیشتر و حرفه‌ای تری از المنتور آشنا می‌شویم.

سجاد حسین زاده

سجاد حسین زاده

سجاد حسین زاده هستم متولد کرج, بنده از سال ۹۴ سابقه حضور در حوزه وب را دارم. و روزبه‌روز در حال رشد و ارتقای خودم تو این زمینه هستم. از علایقم که بخوام به گم: خب واضحه که عاشق کدنویسی هستم. و همچنین من از معدود افراد برنامه‌نویس ورزشکار هم به‌حساب میام.

تا کنون 264 نفر در کدپز ثبت نام کرده اند.

دیدگاهتان را بنویسید