الگوریتم freshness – تولید محتوای سبز و تازه (Google Freshness)

خانه » مقالات اموزشی » seo » الگوریتم freshness – تولید محتوای سبز و تازه (Google Freshness)
الگوریتم Freshness گوگل

نویسنده:

پوریا مرادی

Statistics-rafiki

تعداد بازدید:

1827

Calendar-amico (2)

تاریخ به‌روزرسانی:

۱۳۹۹-۰۲-۱۸

Work time-rafiki

زمان مطالعه:

5 دقیقه

الگوریتم Freshness

سلام خدمت همه شما دوستان عزیز و گرامی کدپز .
تاکنون به بررسی الگوریتم های زیر پرداختیم :
الگوریتم پاندا
الگوریتم پنگوئن
الگوریتم مرغ مگس خوار
الگوریتم پیج لایوت
الگوریتم کبوتر
الگوریتم موبایل گدون
الگوریتم rank brain
الگوریتم fred
الگوریتم موش کور
الگوریتم گورخر
الگوریتم کافئین
یکی دیگه از این الگوریتم ها الگوریتم Freshness هست که سعی دارم تو این پست با هم بررسی اش کنیم .

الگوریتم Freshness چیست؟


اگر قصد خرید یک ماشین به صورت اینترنتی داشته باشید، نکته ای که از اهمیت بالایی برخوردار است، بحث قیمت خودرو است. پس مرورگر خود را باز میکنید و قیمت خودروی مورد نظر خود را در گوگل جستجو میکنید تا قبل از خرید، اطلاعات دقیق تری بدست آورید. حالا شما در صفحه نتایج با یک سری سایت مواجه میشوید که هر کدام اعداد متفاوتی را در عنوان خود نشان میدهند:
• سایتی که آخرین قیمت روز خودرو را به شما نشان میدهد
• وب سایتی که قیمت چند هفته پیش ماشین را دارد
• سایتی که آخرین به‌روزرسانی را چند ماه پیش داشته است
شما بر روی کدام سایت کلیک میکنید؟ مطمئنا انتخاب شما سایتی خواهد بود که محتوای به‌روزتری دارد. این انتخاب، مفهوم الگوریتم Freshness را به سادگی بیان میکند.
در واقع میتوان اینطور نتیجه گرفت که گوگل به وسیله الگوریتم تازگی محتوا، تاریخ انتشار و به‌روز بودن محتوا را به عنوان یک معیار بسیار کلیدی در تعیین جایگاه سایت در نظر میگیرد.

هدف گوگل از انتشار و بروزرسانی الگوریتم Freshness

هدف اصلی کمپانی گوگل از بروز رسانی این الگوریتم، تاکید بر بروزرسانی سایت با تولید محتوا ی جدید (غیر کپی) است.
بخصوص محتواهایی که مربوط می شود به اخبار و رویدادهای جدید (بروز – خبر داغ)، اخبار مربوط به افراد مشهود(بازیگران، فوتبالیست، خوانندگان و… در هر صنعت)، اخبار مربوط به سیاست کشور و مسائلی از این دست قبیل.
با توجه به اینکه هدف گوگل از این همه تغییرات و بروزرسانی و الگوریتم های جدید، این است که کاربران بیشتر به نتایج دلخواه خود از طریق جستجو در گوگل نزدیک باشند؛
دلیل گوگل برای محوریت سایت ها جهت نشر اینگونه محتواها این است که چون اصولاً افراد علاقه دارند که در مورد هر چیزی، آخرین اطلاعات را در مورد آن موضوع جستجو شده خود دریافت کنند.
برای مثال زمانیکه شخصی الگوریتم جدید گوگل را جستجو می کند، علاقه دارد که آخرین اخبار و جدیدترین الگوریتم ها به او ارائه شود.
از این رو محتوایی که تاریخ روز جاری یا دیروز بر روی آن قرار دارد و تعداد زیادی اشتراک گذاری داشته و اخیرا بسیار مورد توجه قرار گرفته است، دارای سیگنال های تازگی بیشتری در مقایسه با داده ای است که هیچ گونه فعالیتی بر روی آن انجام نگرفته است دارای اولویت بیشتری برای رتبه بندی می باشند.

در مثالی دیگر از الگوریتم Freshness گوگل


زمان انتخابات را در نظر بگیرید. همگان خواستار مطلع شدن از جدیدترین اخبار، حاشیه ها و آمار آراء هستند.
بنابراین زمانیکه آخرین نتایج شمارش آراء در گوگل سرچ می شود، گوگل جدیدترین اخبار مربوط به آمار را به کاربر نشان می دهد.
نتیجه اینکه، سایت هایی که با فاصله زمانی بسیار اندکی نسبت به رقبا نتایج را به روز رسانی می کنند شانس بیشتری دارند که سایتشان در رتبه بالاتر از سایت رقبا در معرض دید کاربران بهنگام جستجو قرار گیرد.
کاربرد دیگر این مثال را می شود در زمینه اعلام برندگان یک مسابقه مثل فوتبال صادق دانست.
واقعاً الگوریتم Freshness گوگل یکی از بهترین الگوریتم های حال حاضر گوگل است که مدیران سایت ها را به تولید و بازاریابی محتوا وا داشته و همینطور مشاغل بسیاری در زمینه تولید محتوا بوجود آمده است.
الگوریتم Freshness بر روی نتایج جستجو گوگل تاثیر می گذارد.
این الگوریتم جدید گوگل بسیار کاربردی است، و باعث شده که نتایج جستجوهای گوگل دقیق تر، بهتر و منطقی تر شود.
در پایان همه اینها، اگر مطابق با قوانین الگوریتم Freshness گوگل پیشروی کنید، قطعاً شاهد رشد بسزایی در سئو سایت خود خواهید بود.

چه کسی تحت تاثیر الگوریتم Freshness قرار می گیرد؟


می توان گفت که بین ۶ تا ۱۰ درصد از جستجوها تحت تاثیر مستقیم الگوریتم Freshness قرار خواهند گرفت اما در عین حال برخی تغییرات این الگوریتم بر حدود یک سوم تمامی جستجو ها اثر گذاری خواهد داشت.
یکی از جالب ترین جنبه های به روز رسانی Freshness این است که سایت های بیشتری از این به روز رسانی سود می برند با وجود این الگوریتم سایت ها ممکن است سریعتر رنکینگ خود را از دست بدهند و این فرصت برای دیگر سایت ها مهیاست که بتوانند با محتواهای تازه در رتبه بندی ها حضور داشته باشند.
با نگاهی ساده می توان با توجه به معیار های جستجو تعیین نمود که چه کسانی بیشتر از این به روزرسانی ها سود می برند.
گوگل سایت هایی مانند سایت های اخبار، سایت های پخش زنده، پورتال های ویدئویی و از این دست سایت ها را برای ارائه به کاربران ترجیح می دهد. این نوع سایت ها اغلب محتواهای تازه و به روز را به مخاطب ارائه می کنند.

عکس العمل ها نسبت به به روز رسانی Freshness

با توجه به ماهیت این به روز رسانی که در آن به تولید کننده های محتوا و همچنین فراهم کننده های اخبار تازه و مرتبط، پاداش داده می شد، اولین عکس العمل سایت داران به طور طبیعی تجزیه و تحلیل تغییرات این الگوریتم در جستجوها و ماهیت حقیقی این به روز رسانی گوگل بود.

فرآیند بازیابی الگوریتم Freshness

الگوریتم Freshness یکی از بهترین الگوریتم های گوگل به لحاظ کارکردی است که باعث شده نتایج جستجوها دقیق تر، بهتر و منطقی تر شود.
اگر در مورد یک موضوع محتوایی تهیه کرده اید در حالی که محتوای شما به روز نیست و در مقابل محتواهای به روز و جذاب شکست می خورد، بهتر است بیشتر به این محتوا توجه کنید و بر روی جنبه های درون صفحه ای و برون صفحه ای آن طوری کار کنید که از دیدگاه گوگل محتوای شما تازه و جذاب به نظر بیاید. چرا باید محتوای طولانی و همیشه سبز تولید کنید میتواند در این زمینه به شما کمک کند.
یکی از مهمترین قسمت های به روز رسانی Freshness این است که این الگوریتم نه تنها به تازه سازی محتوا توجه دارد بلکه به نحوه ی به روز رسانی و دوره ی به روز رسانی های محتوا نیز توجه می کند.
برای مثال انتظار می رود که هنگامی که در روز انتخابات، وقتی آخرین نتایج شمارش آرا جستجو می شود، گوگل آخرین آمار را به مخاطب ارائه نماید. بنابراین سایت های خبری که با دوره ی کوتاه تری نتایج را به روز رسانی می کنند شانس بیشتری دارند که در رتبه ی بالاتر به مخاطب ارائه شوند.


در پایان باید گفت که
در الگوریتم Freshness گوگل، به تولید کننده های محتوای جدید و یونیک و همچنین فراهم کننده های اخبار تازه و مرتبط با موضع سایت ، پاداش داده می شد.
پس سعی کنید که همیشه محتوای جدید و تازه تولید کنید و سبز باشید…!
در پناه حق .
یاعلی

پوریا مرادی

پوریا مرادی

سلام پوریا مرادی هستم ، متولد تهران ، دانشجوی مقطع کارشناسی رشته ی مهندسی نرم افزار ، خیلی علاقه مند بودم به شغل های موج سوم و طراحی سایت و سئو سازی . با کمک دوستانم که تو این زمینه تجربه کار کردن داشتن شروع به کار کردیم و الان هم با تیم کدپز در خدمت شما هستم.

تا کنون 264 نفر در کدپز ثبت نام کرده اند.

دیدگاهتان را بنویسید